CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – sprawdź!
Jeśli masz wątpliwości, poszukaj odpowiedzi w poniższym spisie. Jeśli nie znalazłeś, zadzwoń do nas: 22 22 333 44. Odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości.
Kredyt Inkaso S.A. to firma, która zajmuje się dochodzeniem spłaty długów. Nie spłaciłeś kredytu bankowego? Nie zapłaciłeś rachunków za telefon? Bank lub operator telefonii komórkowej ma prawo sprzedać Twój dług Kredyt Inkaso S.A. Jeśli Kredyt Inkaso S.A. kupi dług wobec Ciebie – mimo że nie zawierała z Tobą umowy kredytu czy też umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych – ma prawo wezwać Cię do zapłaty takiego długu. Poza tym Kredyt Inkaso S.A. nie musi wcale kupować Twojego długu. Bank może też umocować nas do tego, abyśmy mieli prawo wezwać Cię do spłaty długu. Innymi słowy – może zlecić nam obsługę Twojego zadłużenia. Pamiętaj jednak o jednej bardzo ważnej kwestii – zawsze jesteśmy gotowi znaleźć wspólnie z Tobą rozwiązanie tego problemu. Razem ustalimy satysfakcjonujące zarówno Ciebie, jak i nas warunki i termin spłaty. Możesz liczyć na nasze zrozumienie Twojej sytuacji.
Polskie prawo, a dokładniej przepisy kodeksu cywilnego pozwalają na przeniesienie wierzytelności (tzw. cesję wierzytelności) na inny podmiot bez zgody dłużnika. Mimo że zawarłeś umowę, np. umowę kredytu z bankiem, na podstawie umowy przelewu wierzytelności Kredyt Inkaso S.A. może stać się Twoim wierzycielem, a tym samym ma prawo wezwać Cię do spłaty kredytu.
Nawet jeśli Twoja sytuacja finansowa nagle się pogorszyła, nie unikaj spłaty zadłużenia. Skontaktuj się z doradcą Kredyt Inkaso S.A. Razem znajdziecie rozwiązanie, które pozwoli Ci zachować płynność w spłacaniu długu.
Należy pamiętać, że w przypadku braku polubownej spłaty zadłużenia sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowo-egzekucyjnego, co może w konsekwencji spowodować dodatkowe, często wysokie koszty. Możesz tego uniknąć, pilnie kontaktując się z nami!
Na kwotę zadłużenia składa się należność główna (np.: faktura, kredyt, itp.), odsetki i ewentualne noty karne oraz koszty w zależności od rodzaju usługi, za którą powstał dług. Przykład: dług może obejmować kwotę, która widnieje w nieuregulowanym rachunku za telefon, odsetki ustawowe za opóźnienie od tej kwoty (w przypadku umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych), a jeśli sprawa trafiła do sądu i sąd wydał nakaz zapłaty albo wyrok sądowy, to również kwotę kosztów procesu.
Zgodnie z kodeksem cywilnym do spłaty zadłużenia są zobowiązani spadkobiercy. Po spadkodawcy zostaje nie tylko majątek, ale i wszelkie związane z nim długi. Masa spadkowa może zawierać nawet sam dług.
Poniżej przedstawiamy grafikę, jak to zrobić.
W Kredyt Inkaso S.A. rozumiemy, że spłacenie całego zadłużenia na raz może być dużym obciążeniem finansowym, dlatego po zawarciu ugody oferujemy płatności ratalne. Wysokość raty dostosowana jest do możliwości finansowych osoby zadłużonej. Dzięki temu spłata długu nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.
Jak zawrzeć ugodę? Skontaktuj się z nami, wybierając najwygodniejszy dla siebie sposób:
1. Pisemnie: wypełnij wniosek o raty i podpisz ugodę, który znajdziesz w zakładce „Dokumenty do pobrania”. Dokumenty wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Telefonicznie: zadzwoń pod numer: 22 22 333 44.
3. Online: wypełnij formularz na stronie lub zaloguj się na portalu ugodowi.pl
4. SMS-owo: wyślij wiadomość pod numer: 698 888 785, w treści wpisując numer sprawy i swoje nazwisko.
Tak, wystarczy tylko ustalić to z osobą zadłużoną oraz przesłać do Kredyt Inkaso S.A. wypełniony formularz, który jest dostępny tutaj -> Wniosek o przystąpienia do długu.